PRZEDSTAWIAMY WARSZTATY Z BRANDINGU SPOŁECZNEGO

Firma Amati & Assiociates w Warszawie we współpracy z Advisium Growth w Barcelonie(www.advisium.net) rozpoczynają serię warsztatów wspierających firmy w repozycjonowaniu marek poprzez uwzględnienie korzyści społecznych w swoich strategiach.

 

„W standardowych działaniach – marketingowcy pozycjonowali swoje marki poprzez wykorzystanie trzech zestawów korzyści: technicznych, funkcjonalnych oraz emocjonalnych” – tłumaczy Filiberto Amati, założyciel Amati & Associates. „Tymczasem badania naukowe już od kilku lat obejmują uwzględnianie korzyści społecznych” – kontynuuje – „Marketingowcy zmagają się z zaimplementowaniem tego zagadnienia w odpowiedni sposób. Wynika to z faktu, że zagadnienie korzyści społecznej koncentruje się na: wpływie marki w odpowiedniej społeczności, jej relacji ze środowiskiem oraz roli obywatela – to wszystko niestandardowe zagadnienia dla marketingu”

„Jakkolwiek korzyści społeczne to istotny klucz by przyciągnąć uwagę Pokolenia Millenium (Generacji Y), które stanowi istotny odsetek populacji oraz rynku” – twierdzi Francisco Pestana z Advisium Growth, który docenia znaczenie wyzwania, jakim jest praca nad marką atrakcyjną dla Generacji Y: „Nie będą szukać marki najbardziej „Pro-Eko” ale odrzucą wybór, który ewidentnie „Pro-Eko” nie będzie. Te niestandardowe propozycje działań oferowanych przez Amati & Associates oraz Advisium Growth – oparte są na trzech głównych filarach. Filiberto Amati deklaruje: „Po pierwsze i przede wszystkim: szczerość nie podlega negocjacji. Firma, która zafałszuje swoje przejście przez ten etap – obnaży się i zostanie pominięta.

Drugim etapem jest ocena tego, co jest istotne dla klientów i jak te oczekiwania pasują do ogólnego pozycjonowania marki. Dlatego musimy angażować w działania konsumentów, aby móc się upewnić, że pozycjonowanie jest odpowiednie. Ostatni – trzeci etap, polega na obmyślaniu sposobu oddania marki społeczeństwu, umożliwiając obywatelom ich własne poszukiwania.”

 

By dowiedzieć się więcej o warsztatach społecznego brandingu lub pozycjonowania – skontaktuj się z Amati & Associates.